top of page

Прем'єра вистави "Soit moi, soit nous", в якій взяла участь студентка групи ІК-201 Шепшелей Вікторія

9 липня 2023 року в Парижі відбулася прем'єра вистави «Або я, або ми» ("Soit moi, soit nous"), в якій брала участь студентка групи ІК-201, Шепшелей Вікторія.

«Або я, або ми»-це історія про те, як відмовитися від звичного, поставити все під сумнів і з'ясувати, скільки насправді коштує право на кохання і право на життя. Вистава українською мовою із французькими субтитрами. Режисер- сучасна українська авторка- Сніжана Красницька.


1928-1932 pоки. Дії вистави розгортаються в ці часи. Хлібозаготівельна криза, колективізація в УРСР, селянські повстання, русифiкацiя, голодомор. Для українського глядача і актора на сцені- це процес катарсису. Для французького- знайомство з справжньою історією України.

Важливим був показ української культури, традицій і звичаїв на сцені. Зокрема в сцені весілля, ми намагалися відобразити особливості весільних обрядів, які мали сакральне значення в українській культурі з одного боку, і радянське весілля із його особливостями з іншого. Ще важливішим було не втратити історичну точність під час втілення задумів режисерки. Тож вся вистава точно відображає побут того часу, цінності народу і першочерговість культури в їх житті.

Робота театрів в Парижі дуже відрізняється від роботи в одеських театрах. Французькі трупи не мають постійного місця в театрі, а у театрів немає постійної трупи (окрім оперних театрів). Тому до роботи в театрі додається ще й постійний пошук приміщення для подальших вистав.
15 переглядів

Comments


Недавние посты
Архив
bottom of page