top of page

Свободу українським політв'язням!

Український режисер Олег Сенцов, незаконно ув'язнений в Росії, оголосив безстрокове голодування. Єдиною вимогою є звільнення всіх українських політв'язнів в Росії.«Я, Сенцов Олег, гражданин Украины, незаконно осужденный российским судом и находящийся в колонии города Лабытнанги, объявляю бессрочную голодовку с 14 мая 2018 года. Единственным условием ее прекращения является освобождение всех украинских политзаключенных, находящихся на территории РФ. Разом та до кінця! Слава Україні!» - написав український режисер у листі, який отримав його адвокат Дмитро Дінзе.


Як передає українська редакція Радіо Свобода, після початку голодування Сенцова перевели в ізольовану камеру, де стан його здоров’я контролює медик: «До колонії приїжджали представники Ради з прав людини при президентові Росії та Федеральної служби виконання покарань. Вони вмовляли Сенцова припинити голодування. Українець відмовився і заявив, що або загине, або його вимоги почнуть виконуватися, розповів адвокат».


У жовтні 2017 року стало відомо, що Олега Сенцова етапували до колонії суворого режиму №8 міста Лабитнанги в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Тюменської області. На підтримку українського політв'язня неодноразово виступали видатні кінодіячі з усього світу, серед яких Вім Вендерс, Кшиштоф Зануссі, Педро Альмодовар, Акі Каурісмякі, Анджей Вайда, Джонні Депп та багато інших; акції підтримки Сенцова регулярно проходять на найбільших авторитетних міжнародних кінофестивалях - від Берлінале, Каннського кінофестивалю до Варшавського МКФ; сумною традицією стали вимоги звільнення українського режисера на всіх українських міжнародних кінофестивалях.


Українське МЗС вкотре вимагає від Росії звільнення 64 українських громадян, які незаконно засуджені та перебувають під слідством в Російській Федерації та окупованому Криму.
22 перегляди

Comments


Недавние посты
Архив
bottom of page