top of page

Театр ляльок перед обличчям війни

Стаття присвячена аналізу проєкту «Puppetry in the Face of War: A Study of Odessa Puppet Theatre» («Театр ляльок перед обличчям війни: дослідження Одеського театру ляльок»), який відбувся у 2023 році. Проєкт, який об’єднав колег з Університету Портсмута та кафедри культурології та філософії культури Національ-ного університету «Одеська політехніка», фінансувався Фондом досліджень та інновацій Великої Британії (UKRI). Цей проєкт став можливим завдяки грантовій схемі UK-Ukraine Twinning, що фінансується Research England за підтримки Міжнародних університетів Великобританії та UK Research and Innovation. З боку Великої Британії проєктом керував професор Метт Сміт, з української сторони проєкт очолила доктор філософських наук, професор, завідувачка кафедри Тамара Розова. Мета проєкту полягала в тому, щоб підтримати співпрацю та зв’язки між установами, які займаються дослідженнями у галузі культури. Проєкт «Puppetry in the Face of War: A Study of Odessa Puppet Theatre» сприяв популяризації театру ляльок взагалі, та зокрема Одеського академічного театру ляльок, важливого культурного закладу, який було засновано у 1932 році. Дослідження висвітлило спосіб, яким культура може пережити конфлікт, особливо для молоді, й привернуло увагу до міста Одеси під час кризи та загрози. Театр ляльок – це дуже привабливий і захоплюючий вид мис-тецтва, який поєднує культуру Великої Британії та України завдяки лялькарству. Цей проєкт зосереджений на лялькарстві як соціально-гуманітарному процесі під час війни та як частині подальшого відновлення України. Діяльність театру ляльок аналізувалася крізь призму функціонування освіти та соціалізації дітей під час війни.

Ключові слова: мистецтво лялькарства, лялька, театр ляльок, вертеп, Міжнародний проєкт (Портсмут – Одеса) «Театр ляльок перед обличчям війни», Одеський академічний театр ляльок.


Метт Сміт, Розова Т.В., Бородіна Н.В., Овчаренко Т.С. Театр ляльок перед обличчям війни / Культурологічний альманах. Київ: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова : Видавничий дім «Гельветика», 2023. №2. С. 276-288. https://doi.org/10.31392/cult.alm.2023.2.38 URL: https://almanac.npu.kiev.ua/index.php/almanac/issue/view/6https://almanac.npu.kiev.ua/index.php/almanac/article/view/209/195

Театр ляльок перед обличчям війни
.pdf
Download PDF • 2.91MB

9 переглядів
Недавние посты
Архив
bottom of page