top of page

Відеолекція: Перевірити алгеброю гармонію: семіотика художнього тексту

Запис лекції Ольги Королькової.


Ми регулярно запрошуємо вас на позауніверситетські зустрічі, аби продовжити в різних креативних просторах міста розмови про літературу, живопис, урбаністику, кіно тощо. Але інколи так буває – хочеш відвідати подію, але різні обставини чи непередбачувані зміни в планах не дозволяють долучитися до певного заходу. На щастя, турботливі організатори з креативного простору Hub Гостиная вже попіклувалися про тих охочих, хто з будь-яких причин пропустили бажані зустрічі, і нерідко записують або проводять відеотрансляцію власних подій.


Так, завдяки уважності колективу затишної зали на Грецькій, 1а ми можемо запросити усіх охочих до перегляду відеозапису лекції доцента нашої кафедри, кандидата філологічних наук Ольги Королькової. Цього разу Ольга Василівна присвятила розмову семіотиці художнього тексту.


«Вся художня література, і безсмертна і цілком смертна, створена зі слів, з тих самих слів, якими ми можемо користуватися у повсякденному житті. Які ж перетворення переживають слова в літературі? Як ми відрізняємо художній текст від малохудожнього або зовсім нехудожнього? Чому одна книга здається нам «доброю», а інша «поганою»? Чи лише у смаках, про які, як відомо, не сперечаються, тут справа? Які таїни приховуються в алхімії художнього слова?


Пропонуємо поговорити про те, як семіотика, дуже точна наука, що займається дослідженням знакових систем, може допомогти у дослідженні та розумінні творів мистецтва. І переконатися, що інколи саме логіка, алгоритм та жорстка структура допомагають письменнику здійнятися на крилах натхнення, а плакати, сміятися, приходити у захват та відчувати катарсис змушує читача часто алгебра літературного тексту, яку він не помічає.


Про структуру літературного тексту, в якому «жар холодних чисел та дар божественних видінь»» – йдеться в анонсі лекції.


Приємного перегляду!



46 переглядів
Недавние посты
Архив
bottom of page