top of page

Пам'яті

Баканурського А.Г.

     Баканурський Анатолій Григорович - доктор мистецтвознавства, (наймолодший на території колишнього СРСР і перший отримувач звання доктора наук після його розпаду), професор (з 2002 року) не за званням, покликанням або статусом, а по суті. Фактичний засновник і практично беззмінний завідувач кафедри культурології та мистецтвознавства Гуманітарного факультету ОНПУ, фактичний засновник і практично беззмінний декан Гуманітарного факультету ОНПУ, без якого Гуманітарний факультет узагалі не зміг би відбутися; без якого змогла б сформуватися ані культурознавча, ані мистецтвознавча школи, що наразі налічує понад тридцятеро докторів та кандидатів наук; голова експертної ради з питань театру Міністерства культури України, найбажаніша «запрошена зірка» десятків екзаменаційних комісій найвищого рангу, симпозіумів, конференцій.

       Засновник мистецтвознавчої школи Південного регіону України, засновник і ініціатор, беззмінний головний редактор і провідний автор культурологічного та мистецтвознавчого часопису «Аркадія». (журнал видавався з 2003 року по 2016 рік – журнал №1(46)), який був присвячений засновнику А.Г. Баканурському. Автор понад 350 наукових праць, виданих в Україні та закордоном, включно з 8 монографіями, 12 підручниками та навчальними посібниками. Автор понад 300 рецензій на вистави актуального репертуару театрів України, близького й дальнього зарубіжжя.

         Напрочуд яскрава, відкрита та щира людина, котра вийшла далеко за рамки звичних  стереотипів щодо академічного працелюба.

          Наказом ректора (Протокол №7 засідання Вченої ради університету від 31 травня 2016 р.) на честь видатного вченого Одеського національного політехнічного університету доктора мистецтвознавства, професора Баканурсього Анатолія Григоровича названа лекційна аудиторія.

Стенд_Баканурський .jpg
bottom of page