top of page

ПРОЕКТ

МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ

"Ляльковий театр перед обличчям війни: дослідження

Одеського театру ляльок"

"Puppetry in the Face of War:

A Study of Odessa Puppet Theatre"

Портсмунд.png
unnamed.jpg

     У рамках дослідницького проекту UUT.15, організованого викладачами  кафедри культурології та філософії культури спільно з дослідниками університету Портсмуту, було проведено два наукових семінара. В семінарі приймали участь дослідники кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедри театрознавства Харківського національного університету мистецтв  імені І. П. Котляревського, представники  The Royal Central School of Speech and Drama, University of Exter, представники Тарпа (TAPRA Applied and Social Theatre working group) та більше 50 театрознавців з різних країн та установ.

 

     В ході семінару було досліджено тему, як функціонує Театри Ляльок в ситуації війни в Україні. Були досліджені  можливості адаптації та реабілітації жертв війни та вимушених переселенців за допомогою театру ляльок.

        During the research project UUT.15, organized by the teachersresearches of the Department of Cultural Studies and Philosophy of Culture together with the researchers of the University of Portsmouth we provide two seminars.

   The seminar was attended by researchers from the Department of Theater Studies and Acting of the Faculty

 

of Culture and Arts of the Ivan Franko Lviv National University, the Department of Theater Studies of the Kharkiv National University of Arts named after I. P. Kotlyarevsky, professors of The Royal Central School of Speech and Drama, University of Exter, members of Tharpa (TAPRA Applied and Social Theater working group) and more than 50 theater experts from different countries and institutions.

       We had discussions about how puppetry is continuing despite the war in the Ukraine. We also discuss how puppetry operates in places of conflict as a healing artform.

       The seminar highlights the way that culture like puppet theatre can survive conflict, be part of livelihood reconstruction and recover and serve as part of the rebuilding. In Odessa there is one of the oldest puppet theatres in the Ukraine and this theatre has continued to make performances and provide entertainment during the traumatic war.

  За часів війни театр ляльок активізував свою роботи, впровадив нові форми арт-терапії та розробив пільгову підтримку для переселенців та дітей з інвалідністю.
   Театр Ляльок зараз є єдиним театром Одеси, який не просто відправляє глядачів у бомбосховище під час тривоги, але й продовжує працювати з ними, разом з аніматорами створюючи нову інтерактивну виставу.
      Серед нових вистав, які вийшли в театрі за рік війни варто відмітити наступні:   проект,    присвячений 
Холокосту - Кадіш, в якому глядач

перепроживає реконсолідацію травматичних спогадів через повернення до трагедії єврейського народу, яка торкнулась і одеського регіону також. Трагедія євреїв у Холокості схожа на трагедію українців на окупованих територій (передусім Бучі і Херсону), тому дозволяє глядачу інтегрувати трагедію сьогодення як частину лінії життя, як в трагедія Холокосту.
     Також Театр Ляльок долучився до розробки нової сучасної міфології - міф, який просували росіяни говорив, що Одеса має виключно імперське російське минуле, але сучасні археологічні дослідження
показали, що Одеса виникла на старовинному козацькому місці, тому ми насамперед є нащадками козаків - саме міфологем хоробрих воїнів козаків є основою вистави «Козацьки пригоди».Також попередні вистави було перероблені під сучасні реалії, щоб допомогти терапевту вати дітей та батьків, які втратили добробут за часів війни - наприклад у виставі «Золоте курча» маленькі глядачі та батьки розуміють, що головним є родинна любов та підтримка, а не золоті гори.

Фото онлайн зустрічей з іноземними партнерами щодо обговорення міжнародної співпраці

222.png
inetconf.jpg
banner-step-1.2faf107a.png
другий.png
1639315750_1-papik-pro-p-klipart-informatsiya-1.jpg
bottom of page