top of page

Хто визначає правду в документальному кіно?

Викладач кафедри прийняла участь у дискусії кінокритиків в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно DOCUDAYS UA.

Щовесни Київ привертає до себе увагу документалістів з різних кутків світу, адже в столиці проходить один з найкрупніших в Східній Європі міжнародних фестивалів документального кіно DOCUDAYS UA. Ця подія щоразу дивує не тільки направду багатими на неординарне кіно програмами, але й активністю, яку організатори розгортають поза кінозалами. Ранкові кави з режисерами-учасниками конкурсних програм фестивалю, майстер-класи від видатних кінематографістів, спеціальні дитячі майданчики, заходи правозахисного змісту, кінокритичні дискусії – всі ці події щороку пов’язуються між собою єдиною тематикою, яку організатори обирають лейтмотивом усього фестивалю. Цього, 2018 року у фокусі DOCUDAYS UA опинилася проблема розмивання цінності рівності в сучасному світі, проблема хиткості толерантності і, разом з тим, поширення феномену пост-правди, який сприяє замовчуванням та ігноруванню практик дискримінацій, порушень прав та війн.


Чи може документальне кіно в сучасних умовах стати простором деконструкції, простором розхитування стереотипів, простором «пустелі реальності»? Що взагалі означає «документальне» і який воно має зв’язок із реальністю? Що є правдою в документальному кіно і хто має право на цю правду? Ці та багато інших питань обговорювали кінокритики в рамках спеціальної дискусії на цьогорічному DOCUDAYS UA, в якій прийняла участь старший викладач нашої кафедри, кандидат культурології Юлія Коваленко. Також дискутантами стали кінокритикиня з США, співредакторка в журналі Filmmaker Лорен Віссо, дослідниця політики у сфері кіно з Іспанії, координаторка кінопрограми в Cineteca Хара Фернандес-Менесес та кінокритик з Данії, співредактор сайту www.filmkommentaren.dk, викладач курсів про документальне кіно в більш ніж 40 країнах Туе Стін Мюллер. Модерувала зустріч редакторка рубрики «Культура» на LB.ua Дар’я Бадьйор. Подробиці зустрічі можна дізнатися на сторінці подій на офіційному сайті кінофестивалю.


Крім того, нещодавно організатори фестивалю спільно з проектом «Велика ідея» виклали у вільний доступ відеозаписи зустрічей та подій, що відбувалися в рамках DOCUDAYS UA-2018. Зокрема тепер можна онлайн переглянути й дискусію кінокритиків.6 переглядів

Comments


Недавние посты
Архив
bottom of page