top of page

Турецький документальний хіт на ОМКФ-2018

Переможець найбільших світових кінофестивалів змагатиметься в конкурсній програмі в Одесі.


Скоро в Одесі стартує один з найбільших українських кінофестивалів. 9-й ОМКФ вже заінтригував критиків та шанувальників кіно не лише надзвичайно міцною програмою національних стрічок, але й міжнародними конкурсами, в яких цього року прийматимуть участь, зокрема, й світові хіти.


Так, за першість в програмі документального кіно боротиметься лауреат найбільших та найавторитетніших міжнародних кінофестивалів Вієннале та Локарно – турецька стрічка «Віддалене сузір’я» Шевон Мізрагі. Ніжна, медитативна історія про стамбульський будинок для людей поважного віку, яку Шевон самотужки знімала з 2011 року, отримала приз Міжнародної федерації кінопреси на Віденському міжнародному кінофестивалі (Viennale) та спеціальний диплом журі на швейцарському Міжнародному кінофестивалі в Локарно.


Кадр з фільму "Віддалене сузір'я"

«Будинок для людей похилого віку в Стамбулі, перед вікнами відкривається величезний новий будівельний комплекс. А всередині застиг час віку та спогадів. Емоції тут коливаються від похмурих до легковажних, а інколи, під час нескінченних поїздок на ліфті, чутно абсурдистські розмови про прибульців та переродження, які могли би вийти з-під пера Семюела Беккета. Ззовні, на будівельному майданчику, відчутні виклики нового початку: весільні привітання та заклики до соціального розвитку. Ніжний, майже медитативний стиль досвідченої фотохудожниці Мізрагі охоплює два світи в одному місці. “Колиски” будівельників з одного боку та стареньких – з іншого створюють тотальність часу; час людини є повсякденною головоломкою» – значиться в описі стрічки.


Крім того, в рамках ОМКФ-2018 можна буде також побачити нову стрічку живої легенди, видатного іранського режисера Джафара Панахі «3 обличчя», світова прем’єра якої відбулася кілька місяців тому в рамках основного міжнародного конкурсу Каннського кінофестивалю.


Куратором конкурсної програми документальних стрічок на Одеському кінофестивалі цього року став відомий український режисер Сергій Буковський, чию пронизливу картину «Головна роль» можна було побачити на одеських екранах минулого року.


А ми також нагадуємо, що з цього року на нашій кафедрі відкрита нова спеціальність – 033-Філософія. Філософія культури Близького та Середнього Сходу з поглибленим вивченням турецької мови. Усі подробиці, переваги та можливості, які відкриває ця спеціальність для студентів, а також умови вступу можна дізнатися за посиланням. Запрошуємо!10 переглядів

Comments


Недавние посты
Архив
bottom of page